OK
بنیاد مسکن تهران

گفتگوي مديرکل بنياد مسکن با ايسنا

مهندس نصرالله دهقاني مديرکل بنياد مسکن استان تهران: تا ۱۰ روز ديگر کانکس‌هاي قصرشيرين کامل مي‌شود

متن گفتگو و مصاحبه ي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)  با مهندس نصرالله دهقاني

مديرکل بنياد مسکن استان تهران گفت: تا ۱۰ روز آينده تمام ۳۰۰ کانکس مورد نياز در حوزه قصرشيرين براي اسکان موقت تامين خواهد شد و تقاضاي ما اين است که کمک‌ها از اين به بعد به سمت اسکان دائم و کاهش هزينه هاي مردم در ساخت و ساز معطوف شود .

نصرالله دهقاني در گفت و گو با ايسنا اظهار کرد: خوشبختانه کار آواربرداري از هفته قبل شروع شده و هم اکنون سه اکيپ ماشين آلات آواربرداري مشغول کار هستند . مشخصا کار آواربرداري سه روستاي شيرين آب، اتابک و داربلوط که خسارت بالاي ۵۰ درصد داشتند شروع شده است. در اين خصوص اولين پي‌کني براي عمليات بازسازي روز گذشته انجام شد و انشاءالله روز آينده هم مصالح خريداري شده وارد منطقه مي شود .

وي افزود: بالغ بر ۱۰۰۰ واحد در روستاهاي قصرشيرين خسارت ديده اند که از اين تعداد ۳۰ درصد دچار تخريب ۱۰۰ درصد شده و مابقي تعميري است .

مديرکل بنياد مسکن استان تهران، آمار خسارات در شهر قصرشيرين را هم ۱۵ تا ۲۰ درصد عنوان و تصريح کرد: حدود ۱۲۰۰ واحد در شهر برآورد خسارت صورت گرفته که از اين تعداد ۱۵ تا ۲۰ درصد آسيب بالاي ۵۰ درصد داشته اند .

دهقاني درباره آخرين اقدامات براي تهيه کانکس در حوزه قصرشيرين گفت : حدود ۳۰ کانکس تحويل داده شده است. البته با توجه به اينکه شرايط آب و هوايي قصرشيرين نسبت به منطقه  بهتر است، فعلا چادر جوابگو است و تعجيلي براي کانکس نداريم. به اعتقاد ما اولويت با مناطق سردتر است .

وي تاکيد کرد: با اين وجود حدود ۳۰۰ کانکس نياز داريم که به مرور مي آيد و حداکثر ظرف ۱۰ روز آينده تامين خواهد شد .

مديرکل بنياد مسکن استان تهران با بيان اينکه امداد و نجات، تمام شده و اسکان موقت رو به اتمام است گفت: الان ديگر بايد کمکها به سمت اسکان دائم معطوف شود و کساني که مي خواهند کمک کنند در اين جهت کمکهاي خود را سوق دهند تا بتوانيم مقداري هزينه تمام شده مردم را کاهش دهيم
.
1396/09/13

Bookmark and Share   شماره خبر :190 تعداد بازدید :2371

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload
 

Copyright © 2018 bonyadmaskan.org All rights reserved Powered By Azaranweb